Backlink ne işe yarar?

   Backlink ne işe yarar? Sorusuna bu yazımızda yanıt bulmaya çalışacağız. Peki, nedir Backlink? Backlink Türkçe anlamı geri link almak anlamındadır. Yani (A) sitesinin (B) sitesine yani sizin sitenize verdiği linke denir. Bu linkler sayesinde arama motoru botları sitenizi daha sık ziyaret etmeye başlarlar.

images (1)Backlink almadan önce hedef kelimelerinizi yani, anahtar kelimelerinizi sitenizdeki içeriklerle birlikte geliştirmelisiniz. Özgün içeriklere önem göstermelisiniz, kopya içerik kesinlikle yayımlamamalısınız. Özgün, konuyla ilgili, güzel makaleler yani yazılar size bu konuda çok büyük yardımlar sağlayacaktır. Backlink ne işe yarar? Sitenizin kalitesini arttırır. Bu şekilde Backlink almayı başarırsanız, aldığınız bu baclinkler normal aldığınız yani ücretsiz aldığınız backlinklerden çok daha kalıcı ve değerlidir.

Ücretsiz üye olarak Backlink almak için:

www.zuub.netimages

www.denk.org

www.sirke.org

Sitelerinden ücretsiz Backlink alabilirsiniz.

Backlink ne işe yarar? Backlink sitenizi başka sitelerin tavsiye etmesi de diyebiliriz. Bu çok güzel bir yöntemdir. Backlink aldığınızda kısa süreli değil yani 3 gün, 5gün, 1ay, 3ay şeklinde değilde sınırsız zamanlı olmasına dikkat etmelisiniz.

Örneğin bir haber sitesine bir makale eklediniz ve Backlink aldınız. O haber sitesi kapanmadığı sürece siz kalıcı Backlink kazanırsınız.

Bir sitenin ana sayfasına bir banner eklediniz. O sitenin pagerank değeri de yüksek ise siz hem Backlink kazanırsınız, hemde pagerank kazanabilirsiniz.

Backlink ne işe yarar? Backlink arama motorlarının sitenize daha çok önem göstermesidir. Arama motorlarının backlink mantığı şudur: A,B,C,D,E siteleri Q sitesine link veriyorsa demek ki bu site daha kalitelidir.

Web sitenizin ne kadar backlink aldığını ‘’link:www.abcd.com’’şeklinde Google’da aratarak bulabilirsiniz.

Backlink ne işe yarar? Backlink sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayacaktır. Bunu yapabilmek için yukarıda bahsettiğimiz gibi emek sarf etmeniz kaliteli içerik, anahtar kelime kombinasyonunu kullanmanız gerekmektedir.

Peki, backlink ne işe yarar? Öğrenmiş olduk faydaları ya da zararları nelerdir.

Backlink’in faydaları:

  • Arama motorlarında pr değerinin artmasına yardımcı olur.
  • Google için indeksleme yani gösterilme hızınızı arttırır.
  • Arama motorlarında üst sıralarda olmanızı sağlarlar.

Backlink’in zararları:

  • Yeni açılmış bir siteye aniden backlink patlaması şeklinde backlink almak banlanmanıza neden olacaktır.
  • Nofollow link aldığınızda arama motorlarının gözünden düşebilirsiniz.

Buraya kadar Backlink ne işe yarar? Zararları, faydaları hakkında bilgilenmeye çalıştık şimdi ise her zaman karşımıza çıkan ‘nofollow backlink, dofollow backlink’ hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Nofollow backlink: linkimize eklediğimiz sitelerin bize referans olmaması demektir. Yani bu ne demek linkimize eklediğimiz site bizimle hiçbir şekilde alakası olmadığını belirtiyor.

Backlink ne işe yarar? Hususunda bize en çok faydası olacak backlink ise dofollow backlinktir. Çünkü dofollow backlink: linkimize eklediğimiz site bize dofoolow backlink verirse bize her anlamda referans oluyor, bunun yanında kendisinin referansını aldığımız için pr değerimizi de yükseltme şansımız oluyor.indir

Buraya kadar backlink ne işe yarar? Konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Tüm bu bilgiler ışığında artık neler yapacağınızı biliyorsunuz. Bunun yanında neler yapmayacağınızı da biliyorsunuz. Unutmayın ki backlink alması kolay bir olay değildir. Bunun için çalışmamız ve emek vermemiz gerekmektedir. Umarım backlink ne işe yarar konusunda yeterli bilgi sahibi olmuşsunuzdur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s