Web sitenize ziyaretçi çekmek

Web sitenize ziyaretçi çekmek en önemli durumdur. Web siteniz ne kadar güzel olursa olsun ne kadar kaliteli içerik olursa olsun ziyaretçisi olmadıktan sonra hiçbir işe yaramayacaktır. Peki  bunu nasıl kazanacaksınız? İşte bu yazımızda bu konuya değineceğiz.images (1)

Çok güzel bir site hazırladınız her şeyiyle mükemmel içerikleri olması gerektiği gibi dopdolu ve konuyla ilgili anlattıkları bilgiler mükemmel tasarımı kodlaması dört dörtlük üstelik harcadığınız emek ve parayı hiç saymıyorum bile, peki nerede bu ziyaretçiler neden web sitenize ziyaretçi gelmiyor. Şunu hiçbir zaman unutmayın Dünya’nın hiçbir yerinde hiçbir siteye havadan ziyaretçi gelmez.

Web siteniz ister dünyanın en önemli ürününü satıyor olsun, isterse AİDS veya kansere yüzde yüz çözüm bulmuş olsun ya da milyoner olmanın yollarını en kolay şekilde anlatıyor olsun web sitenize ziyaretçi çekmek için sitenizi tanıtmanız gerekmektedir. Tanıtmazsanız sitenizi kimse bilmez hiç kimsede bilmediği bir siteye girmez. Bunun içindir ki sitenizi bir şekilde tanıtmanız gerekmektedir. Yani benim böyle böyle bir sitem var işte şunları anlatıyor, şunlara çözüm öneriyor gibi açıklayıp tanıtmanız gerekmektedir.

Çok farklı bir tanımlama olacak ama tavuk bile yumurtasının reklamını yapıyor bağırarak, web sitenize ziyaretçi çekmek için siz neden yapmayasınız ki değil mi?

Türkiye’nin önde gelen kişisel gelişim uzmanlarından Mümin Sekman bir işe başlamak için Amerikalılar gibi düşünün, Japonlar gibi planlayın, Türkler gibi başlayın, Alman gibi sürdürün ve İngiliz gibi sürdürün demiştir.

Bir webmaster olarak sizde bu özelliklerin hepsi olmalıdır. Çünkü web sitesine ziyaretçi çekmeniz gerekmektedir. Nedir bu özellikler; Amerikalılar gibi bilgi işlemekte, Japonlar gibi en ince ayrıntısına kadar planlayın, Türk gibi pratik zekalı olun, Alman gibi iç disiplininiz yüksek olsun ve son olarak İngilizler gibi sonuç odaklı olun İngilizler mazeretlere hiç bakmazlar onlar için önemli olan sonuçtur.

images

Web sitenize ziyaretçi çekmek için en kolay ancak  maliyetli bir yöntem olan adwords reklamları  uygulamaktır. Geri dönüşü kolaydır ancak biraz  maliyetlidir. Başka bir yöntem ise sitenizin adında  facebookta sayfa açmak geri dönüşü kısa vadede pek  mümkün olmasa da garanti bir yöntem olabilmektedir.  Bunun yanında forum sitelerinde sitenizin adında imza oluşturarak bazı yorumlarda bulunabilirsiniz, unutmayın ki forum siteleri en çok kullanılan sitelerdir. Web sitenize ziyaretçi çekmede önemli bir avantajdır.

Eğer organik ziyaretçilerinizin daha fazla olmasını istiyorsanız bunları uygulayabilirsiniz ancak kesinlikle unutmayın ki  yalan yanlış bilgiler veya kopya içeriklerden kesinlikle uzak durun bunun yanında içeriklerinizin de kaliteli olması ve ziyaretçilere hitap etmesi büyük bir avantaj sağlar. Unutmayın siz ziyaretçileri içerik bakımından ne kadar duyurursanız onlar da size bunun karşılığını vereceklerdir. Siteyi yapma amacınız neyse bu doğrultuda devam etmelisiniz. Web sitenize ziyaretçi çekmeniz  bu şekilde daha kalıcı olacaktır.  indir

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s