Hit nedir? Nasıl kazanılır?

images (1)Hit nasıl kazanılır? Sorusuna bugün yanıt bulmaya çalışacağız. Hit ne anlama geliyor. Ne kadar önemli, niçin önemli sorularına yanıtlamaya çalışacağız.

Hit nedir? Hit web siteleri için, sitenizin ziyaret edilmesine hit diyebiliriz. Yani bir web sitesi yaptınız ve hit kazanmak istiyorsunuz, denildiğinde sitenizi ziyaretçilerin ziyaret etmesine verilen isimdir. Hit bütün web sitelerinin ortak sorunudur. Seçtiğiniz konuya göre değişkenlik göstermektedir. Bazı konularda çok çabuk hit kazanabiliyorken, bazılarında ise hatırı sayılır bir şekilde emek vermeniz, yani çalışmanız gerekmektedir.

Hit nasıl kazanılır? Hit kazanmak için günlük hayatı takip edebilirsiniz. Günümüzde popüler olan neler varsa bunlar üzerinden yürüyerek daha hızlı bir şekilde yol alabilirsiniz. Mesela okulda, otobüste yolda insanlar ne tür müzikler dinliyor veya neler yapıyor, neleri seviyor, ya da öğretmeniniz bir ödev verdiğinde siz bu ödevi internette paylaşaraktan hit kazanabilirsiniz. Günlük hayattaki yaptıklarınızı sitenize taşıyarak hitinize hit katabilirsiniz.

Ancak asla ve asla kopyala yapıştır yapmayınız. Yani başka sitelerden kopya içerik girmeyin kopya içerik girerseniz hit alayım derken hazırda olan hitinizi de kaybedersiniz. Bu durum siteniz için istenmeyen durumlardandır.

Bir de sitenizde konunuzla alakasız olmayan makaleleri, resimleri, bannerları, içerikleri paylaşmayın bu durum ziyaretçiler tarafından istenmeyen bir durumdur. Bu durum hit kazanma konusunda önemli durumlar arasındadır.

Sitenizdeki veriler önemli olsun yani işe yarar olsun kendi açınızdan düşünün siteye girdiniz okudunuz ve işe yaramaz şeylerle dolu olduğuna karar verdiniz, bir daha o siteye gelir misiniz? Tabi ki de gelmezsiniz, yaptıklarınızı ziyaretçiyi düşünerek yaparsanız gayet başarılı olursunuz.

imagesHit kazanma çalışmalarında yapılması gerekenlerden bir tanesi de sitenizi arama motorlarına uygun hale getirip, sitenizi arama motorlarına tanıtmanız organik hit almanızda size oldukça yardımcı olacak bir durumdur.

Bu konuda size oldukça yardımcı olan başka bir şeyde ‘TOPLİST’ siteleridir. Ancak bu sitelerinde kaliteli olanları vardır. Hit kazanma konusunda oldukça yardımcı olan sitelerdir. Bu konuda her zamanki gibi ‘Google’a’ danışabilirsiniz. Bu sitelere sitenizi ekleyerek organik ziyaretçi sayınızı yükseltebilir, arama motorlarının dikkatini çekebilirsiniz.

Siteniz için seo uygulayın seo oldukça dikkat isteyen bir iştir sitenize seo uygulamak bilmeyen için oldukça zahmetli bir iştir. Ancak hit kanmanın en önemli noktalarından biridir, seo uygulamak işinizi kolaylaştıracak bir yöntemdir.

images (2)

Siteniz için ziyaretçi çok önemlidir. Eğer ziyaretçiniz yoksa siteniz hiçbir işe yaramaz çöp olmaktan kurtulamaz bunun için sitenize seo uygulayabilirseniz hit kazanma olasılığınız oldukça yüksek bir seviyeye çıkıyor ve işe yarar yani sitenize gelen ziyaretçiyi istediği bilgiyi almış olarak çıkmasında yardımcı oluyorsunuz. Eğer bilgilendiremezseniz o ziyaretçi sitenize bir daha gelmez hal böyle olunca emekleriniz boş yere heba etmiş oluyorsunuz. Yaptıklarınızı boş yere yapmış olursunuz. Bunun için amacınız önce bilgi vermek olmalıdır. Nasıl hit kazanacağınızı öğrenmeye çalıştık ve bu konuda bilgilenmeye çalıştık.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s