Blog sitesi nasıl tanıtılır?

onemli

Blog sitesi nasıl tanıtılır? Bu soru yeni kurulmuş site ve bloggerlar için çok önemli konulardan biridir. Şuana kadar sitenizi tanıtmak için çok çalışmış hiçbir yerde hiçbir şekilde yapılmayanları yapmış olabilirsiniz. Ancak kesinlikle kaybetmememiz gereken bir şey var o da umuttur.

 

Yeni kurulmuş site ve blog sitesi tanıtacak olan adminler kesinlikle umudunuzu kaybetmeyin yani umudunuzu kaybetmeyin derken oturun sadece umudunuzu yükseltin demiyorum. Bugün hitiniz az olabilir, siz buna rağmen çalışmalarınıza her ne olursa olsun devam edin bugün bir yöntem denediniz, bir süre bekleyin olumlu sonuç aldınız o yöntemi geliştirmeye bakın, baktınız uyguladığınız yöntem işe yaramadı hemen başka yöntemler uygulamaya çalışın bu şekilde devam ederseniz olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

 

  Sürekli içerik yüklemeye çalışın:

Yeni bir web sitesi yada blog sitesi kurmuş olan adminler öncelikle bol içerik üretmelidirler. İçerik üretildikten sonra blog sitesi nasıl tanıtılır? Konusuna değinmelidirler. İçeriğinizin kalitesini video, görseller, slaytlar ile arttırın bu videoları vey slaytları kendiniz üretmek zorunda değilsiniz. Videoları ( youtube, vimeo ) gibi sitelerden temin edebilirsiniz.

cgfbfd

Bununla birlikte Instagram, Pinterest gibi platformlar insanların görsel hafızasını geliştirmeye yöneliyorlar. Yeni site ve blog kurmuş adminler bu konulara dikkat etmelidir. Özellikle blog sitesi tanıtımlarında çok güzel kullanılabilir bir yöntem olabilir. Bunun yanında Mashable gibi dünyada çok popüler olan bloglar site tasarımlarını değiştirip, site içerisindeki görsellerin boyutunu büyütüyor ve daha fazla görsel öğelere yer veriyor.

 

Bilgi verin, şaşırtıcı olun ve harekete geçirin:

Ortalama internet kullanıcıları internete niçin girer? Yeni site ve blogger kurmuş olan adminler bu soruyu önce kendilerine sormalıdır. Sonra site yada blog nasıl tanıtılır? Çalışmalarına devam etmelidirler.

tanitim

Genelde  eğlenmek, öğrenmek ya da şaşırmak için internete gireriz. Teorik bilgiler insanları sıkar. Yeni kurduğunuz site veya blog uzun uzadıya teorik bilgilerle dolu olmamalı insanların hayatlarını kolaylaştırmalı, ücretsiz olmalı ve eğlendirmelidir. Böyle olursa site ya da bloğu tanıtmanız kolay olacaktır.

 

Bu konuda aynı Google gibi olmalısınız, eğlendirmeli, şaşırtmalı ve bilgilendirici olmalısınız ziyaretçileri paylaşmaya yöneltmelisiniz.

 

Anahtar kelime seçimi:

Yeni site ve blog kurmuş olan adminlerin, blog ya da sitelerini etkin olarak tanıtıp üst sıralarda olması için yapması gereken en önemli faliyettir.

 

Çok güzel bir içerik hazırlamış olabilirsiniz. Ancak hazırladığınız bu içeriği Google’a anlatmanız gerekiyor. Bunun için Google kelime aracını kullanıp doğru kelimeleri bulun ve eski içeriklerinize link çıkışı yapın bu şekilde güncel ve değerli görünür.

fdes

Url adresinizi kısaltın:

Yeni site ve blog kurmuş olan site sahipleri ilk defa yapıyorlarsa zorlanabilirler. Bu yöntem site ve blog tanıtımları için gerekli bir yöntemdir.

 

Sitenizin URL’sini bitly gibi sitelerde kısaltabilirsiniz.

 

Sitenizle ilgili bloglara yorumlar bırakın:

Yeni kurulan site ve bloglar bu sayede popüleritesini arttırabilir. Blog ve site tanıtımları da kolay olur. İçeriğinizi hazırladıktan sonra başkaları bu konu hakkında neler söylemiş?  O blogları ziyaret edip o sitelere değer katacak yorumlar katın ve sizin içeriğinizi de okumalarını rica edin bu şekilde yapmazsanız spam olarak algılanırsınız.

954.806a0faeaae76c36ce401c7f24d8addd

Bu yorum bırakma işini backlink almak için o kadar abartmayın bu siteniz için iyi bir şey değildir. Bu şekilde yapılan işlemler Google’ın panda algoritmasında hemen algılanmaktadır. Bu konu hakkında bilgi sahibi olun yani backlink alacam diye abanmayın çok dikkatli olun sitenizi sandbox a düşürebilirsiniz. Yeni web sitesi blog kurmuş olan adminler bu konuda çok dikkatli olmalıdırlar. Site ve blog tanıtımlarında sert cezalar alabilirsiniz.

Reklamlar

Blog sitesi nasıl tanıtılır?” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s