Hazır web sitesi

 

Hazır web sitesi nasıl kurulur?  Hazır web siteleri hazır kaynak kodları ile yapıldıkları için haclenmeleri gayet kolay oluyor. Çünkü kodları genellikle aynı oluyor. Bunun için ücretleri de kaliteli bir siteye göre daha düşüktür.

1

Web sitesi nasıl olmalıdır. İçeriği ve görsel unsurları güçlü olmalı, kolay anlaşılır ve ziyaretçisini sıkmamalıdır. Bir bütün olmalı ve aranmak istenen bilgi el altında bulunmalıdır. Hazır web sitesi kurabilmek için grafik yüzü, kullanılan renkler, menü, erişim yapısı, programlama altyapısı kullanıcı odaklı olmalıdır.

 

Burada esas olan odaklı kişiye ürün ve hizmeti en kısa ve kolay yoldan ulaştırmaktır. Bu nedenle sitenin hızını düşürecek video, ses objeleri, kullanımı zor menüler ve animasyonlar tercih edilmemelidir. Çünkü bunlar ziyaretçinin canını sıkar ve hemen başka bir siteye yönelmesine sebep olur.

 

Hazır web sitesi kurabilmek için sayfalar arama motorları tarafından indekslenebilir yapıda olmalıdır.

 

Sayfada gereksiz grafikler bulunmamalıdır. Çünkü ülkemizde zaten yavaş olan internet hızını yavaşlatmayın bunun için gereksiz grafiklerin yüklenmesini bekleyen kullanıcının canı sıkılır ve başka sitelere kayabilir.

 

Hazır web sitesi kurarken arka plana müzik veya sayfanın arka planına büyük ebatlarda resim koyulmamalıdır. Dev resimler sayfayı çok yavaşlatacağı için o resmi zaten kimse görüntüleyemeyecektir, yavaş yüklendiği için müzik ise daha farklı bir olaydır çünkü yüklediğiniz müziği siteye giren kişi sevmiyor ise baştan kaybettiniz demektir.

 

Hazır web sitesi kurarken sayfanın renklerinde bütünlük olmalıdır. Bu ziyaretçinin ilgisini çeken ve hoşuna giden bir bütünlük arz eder böyle bir ortamda çalışmak size karşı sözlere vurulmamış bir güven duygusu verecektir. Hazır web sitesi kurarken sayfanızın size ait olmasına özen gösterin yani internette gezerken bir web sayfası gördünüz ve sizin de sitenizin bu kalitede olmasını istiyorsunuz, burada dikkat etmeniz gereken şey kesinlikle taklit yapmamanızdır.

hazir_web_sitesi

Sayfanızda en son teknoloji kullanmaya özen gösterin bir gezgin ile güzel görünen site diğer gezgin siteleri ile güzel görünmeyebilir. Birisinin desteklediği teknoloji diğerleri tarafından desteklenmeyebilir. Bu durumda sayfanın web tasarımı sırasında sayfanın birden fazla versiyonunun hazırlanması veya tek sayfanın tüm gezgin siteleri tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Bu hazır web sitesi kurmak için önemli bir olaydır.

 

Hazır web sitelerini kurarken sayfanın ebadına da dikkat edilmelidir. Genellikle bilgisayar ekranlarında genellikle 640×480, 800×600, 1024×768 ebatları kullanılmaktadır. Sayfanıza giren bir kişiye onun ekranının iki katı ebatta resimler sunarsanız sizin hakkınızda pek de iyi şeyler düşünmeyeceği muhakkaktır.

 

Web sitelerini kurarken mümkün oldukça jawa appletleri, activex scriptleri vb… kullanılmamalıdır. Bu uygulamalar ziyaretçinin makinesinde belirgin bir yavaşlamaya yol açıyor, hatta web gezgininin hata vererek kapanmasına yol açacaktır. Bilinçli kullanıcılar artık bu uygulamaların olduğu sayfaları daha yüklenmeden kapatıyorlar.

5

 

 

 

Web siteleri günümüz dünyasının vazgeçilmezleri haline gelmiştir. İnternette artık yok yoktur. Aranılan her şey kolaylıkla bulunabilmektedir. Hatta bazı firmalar sadece internet üzerinden çalışmaktadır. Hazır web sitesi kurmak bunun için önemlidir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s