Web sitesi nasıl hazırlanır?

Web sitesi nasıl hazırlanmalı? Konusunu bu yazımızda açıklığa kavuşturmaya çalışacağız. Bu konuyla ilgili bu makalede ‘seo nedir?’ Sorusunu ele alıp ‘nasıl olmalıdır?’sorularına cevap arayacağız.

images (1)

Seo internet kullanıcılarının ve web sitesi nasıl hazırlanır? Sorusuna cevap verebilen ve bu bilgilere sahip olan kişilerin bildiği işlemler grubudur. Amacı kurulan yeni bir siteyi daha çok kullanıcının ziyaret etmesi, bunun yanında popüler olması için yapıla işlemlerdir.

 

Seo yeni bir web sitesi kurmak için gereken en önemli işlemdir. Seo: İngilizce olarak ‘Search Engine Optimization’ yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin ilk harflerinden oluşur. Arama motorlarında yapılan aramalarda en üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmaların tümünü kapsar.

images

Seo sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal yöntemler kullanarak ulaşma sanatına denir. Bu web popülerliği beraberinde arama motorlarında sıralama artışını da getirmektedir.

 

Seo yeni web sitesi kurmuş olanların en başta yapması gereken işlemdir.Seonun da belli başlı kuralları vardır.bunlara değinmeden önce seo nasıl olmalıdır?

 

Seo nasıl olmalıdır?

 

  Seo doğal yollardan popülarite kazanma sanatıdır. Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak gibi nitelendirebiliriz. Google’da üst sıralara yerleşmek yeni kurulmuş bir web sitesi için en iyi reklam türüdür. Ancak Google’da üst sıralara yerleşmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Yani sitenizi popüler hale getirmek için ne kadar reklam yaparsanız siteniz o kadar yükselmektedir.

 

Google bir sitenin popüler olduğunu düzenli olarak artan ziyaretçi sayısı ve site hakkında yapılan link ve paylaşımlardan anlamaktadır. Bu paylaşımların sayısı arttıkça popülarite sağlam ve doğal bir yapıya sahip olmaktadır. Yeni web sitesi kurmuş olanların özellikle dikkat etmesi gereken konudur. Çünkü Google web sitesi açıldığı andan itibaren gelişimi dikkate alınarak değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına yansıtılır.

 

Seo nasıl yapılır?

 

  Üstte anlattığımız konu popülarite üzerineydi, bu yazımız doğallık üzerine olacaktır. Doğallık yeni web sitesi kuracak olanların dikkat etmesi gereken en önemli işlemdir. Yani kopyala-yapıştır Google’ye göre değildir, siteyi hemen banlayabilir. Doğallık seo çalışmalarında anahtar kelimedir. Bu konuya Google özellikle dikkat etmektedir,yapay durumlar yani yukarıda da bahsettiğimiz gibi kopyala-yapıştır mantığı hemen fark edilmektedir. Bu yapay durumların sayısı fazla ise bu durum olumsuz olarak algılanır ve sıralamada olumsuz etki bırakır.

indir

Yeni kurulmuş web sitesi seo çalışmalarına çok dikkat etmelidir. Çünkü doğallık anlayışı içerisinde yapılan paylaşımlar site sahibinin bilgisi dışında yapılmış çalışmalar olarak görülmektedir.

 

Sitedeki içeriklerin seoya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve içeriklerin kullanıcıya gerçekten fayda sağlaması olgusu oluşturulmalıdır.

 

Doğallık algısının oluşabilmesi için site içeriklerinin çok çeşitli olması gerekiyor. Tek elden yapılan çalışmaların doğal görünmesinin asıl sebebi budur. Bu sebeple yaptığınız çalışmaların yapısı, sayısı, zamanı, uygulama biçimi gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin yükselmesini sağlayacaktır.

 

Yukarıda bahsettiğimiz tüm bilgiler iyi bir arama motoru optimizasyonu yapmak için gereken tüm bilgileri içermektedir. Siz de yeni bir web sitesi kurmak istiyor veya kurdunuz ama    nasıl yapıldığını bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız dikkatle okuyunuz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s