İnternet sitesi nasıl kurulur?

 

İnternet sitesi nasıl kurulur? Sorusunun cevabı çok basittir, çünkü nasıl bir site kurmak istediğinize bağlı olan bir durumdur. Basit bir site mi yoksa profesyonel bir site mi? Kurmak istiyorsunuz.

indir

Son zamanlarda herkes internet sitesi nasıl kurulur? Sorusunun cevabını arıyor, bulabilenler çok kaliteli olmasa da bir web sitesi kurmaktadırlar. 21. yüzyılda bütün internet kullanıcıları kendilerine bir internet sitesi kurma peşindedirler. Bunun yanında internet siteleri ücretli ya da ücretsiz yollarla kurulabilmektedir, ücretsiz olan siteler pek de kaliteli olmamakla birlikte o kadar da kullanışlı olmamasıdır. Ücretli olan yöntem ise daha kaliteli daha düzgün ve ziyaretçi sayısı daha fazla olan sitelerdir.

İnternet sitesinin nasıl kurulacağını bilmeyenler ya template ediyor, ya  üstünkörü bir şeyler yapıyor, ya da gerçekten de emek ve  zaman harcayıp ya da internetten öğrendiği bilgilerle bir şeyler yapıp uğraş sarf etmektedirler.  Eğer ben uğraşamam zaten internet sitesi nasıl kurulur? Bilmiyorum bunun için program falan öğrenemem, herhangi bir hazır site benim işimi görür diyorsanız, basit bir blog sitesi kurmayı deneyebilirsiniz. İnternet sitesinin nasıl kurulacağını internetten öğrenebilirsiniz.

 

Normal bir site için:

 

Ön hazırlık aşaması

Bu aşamada iyi bir araştırma yapılmalıdır. Sitenin içeriklerini oluşturmak ve hedeflerini belirlemek için stratejik içerikler oluşturulmalıdır. Menü başlıkları belirlenir ve gerekli dokümanlar hazırlanır.

 

Tasarım aşaması

İyi bir internet sitesi nasıl kurulur? Tabi ki  diğerlerinden farklı bir tasarım uygulayarak bu tasarım ne fazla abartılmalı ne de gözü yorup kötü bir görünüş sağlamamalıdır. Tasarım aşamasında kullanılacak tema sitenin içeriği ile alakalı olmalıdır. Bu konuda çok yenilikçi bir çalışma yapılabilir.

Kodlama aşaması    

indir (1)

İnternet sitesinin nasıl kurulacağının yani nasıl daha kaliteli olacağının en önemli aşamalarından biri de kodlama aşamasıdır. Sitenin altyapısı teknik gereklilik açısından çok önemlidir. Bu aşamada siteye her türlü bilgi,belge,doküman, resim ve grafik gibi unsurlar yüklenebilir hale getiriliyor.

 

Optimizasyon aşaması

Arama motorlarında ilk sırada çıkması için yapılması gereken unsurdur. İnternet sitesinin nasıl kurulacağının önemli unsurlarından bir tanesidir optomizasyondur.

 

Test aşaması

İnternet sitesinin nasıl kurulduğu? Atılan adımların doğru olup olmadığı, sitenin doğru çalışıp çalışmadığı test aşamasında kontrol edilir. Tasarımlarda  programlamalarda yanlışlık yapılıp yapılmadığı kontrol edilir.

 

Yayına açma ve takip aşaması

Tüm aşamaların sonunda site yayına sokulur ve olası sorunlara karşı sürekli gözetim altında tutulur. Çıkan sorunlar anında giderilmeye çalışılır.

İnternet siteleri çağımızın olmazsa olmazlarından günümüz dünyasında internet vazgeçilmez bir yere sahip bunun için internet varsa internet sitesi de olmak zorundadır. İnternet öyle bir yer ki ne kadar internet sitesi olursa olsun hiçbir şekilde internet sitelerinin sayısı bakımından bir sorun teşkil etmemektedir. İnternet sitesi nasıl kurulur? Sorusuna cevap vermiş olduk ve aşamalarını da gözden geçirdik.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s