Kolay web sitesi nasıl kurulur?

Kolay web sitesi nasıl kurulur? Bu sorunun cevabını ilerleyen zamanlarda açıklayacağız. Web sitesi kurmak için öncelikle siteyi ne amaçla kuracağımızı tasarlamamız gerekiyor.

Kolay web sitesinin nasıl kurulacağını öğrenmeden önce web sitesinin ne olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Web sitesi: üzerindeki sayfalar metin, animasyon ve görsel şeklinde ziyaretçisine bilgi belge veya hizmet sunan sayfaların tümünü kapsayan doküman topluluklarıdır.

Web siteleri 1991’de geliştirilmeye başlandı. Daha sonra 30 Nisan 1993’te CERN tarafından www ön eki ile internet kullanıcılarının ulaşabileceği şekle getirildi. Türkiye’ye ilk internet bağlantısı 12 nisan 1993’te ODTÜ’den Ankara-Washington arasında kiralık hat ile getirildi.

İçerik olarak web sitelerinde birden çok animasyon, resim konu, bilgi formları ve veri tabanı formları yer almaktadır. Kolay web sitesini kurabilmek için gerekli olan verilerdir. Web sayfaları aracılığı ile internet ortamında duyurmak istediğiniz konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişi, grup ya da ülkeye en hızlı şekilde istediğiniz haberleri ya da bilgileri duyurabilirsiniz.

Web sitesi kurmak, özellikle kolay web sitesinin nasıl kurulduğunu öğrenmek sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Web siteleri sayesinde istediğiniz bilgilere istediğiniz zamanda isteğiniz yerden ulaşabilirsiniz, bunun yanında insanları birbirlerine yaklaştırır. Örneğin yurtdışında bir arkadaşınız var istediğiniz zaman istediğiniz yerden internet bağlantısının olduğu yerden görüşebilirsiniz. Web sitesi bilindiği üzere dijital bir platformdur. Web siteniz sizin ofisiniz, şubeniz, asıl iş yerinizdir.

indir (2)

Kolay web sitesi nasıl kurulur? Sorusu her zaman kafa karıştıran bir olaydır. Bunların dışında bir web sitesinde:

– Sayfalar mümkün olduğu kadar hızlı açılmalıdır,
– Sitenin içerisindeki medialar ve grafikler optomize edilmeli ve uygun olan formatlar seçilmelidir.
– Alt sayfalara ulaşım kolaylaştırılmalı ve iyi bir navigasyon yapısı sağlanmalıdır.
– Arama motoru optomizasyonu yapılmalıdır.( hedef kitleye göre)
– Hatalı ya da açılmayan sayfalara ve kırık linklere yer verilmemelidir.
– Resimlerin fotoğrafların ve interaktif dosyaların sorunsuz çalışması sağlanmalıdır.
– Sitenin baştan sona bütün kontrolleri yapılmalıdır ve çalışmayanlar çalıştırılmalıdır.

Bu maddeler kolay web sitesi kurmak için gereken maddelerdir. Web siteleri bilinen hedef kitlenin ihtiyaçlarına göre tasarlanır. İnternet kullanıcıları aradıkları konuları arama motorları üzerinden ulaşırlar. Kolay web sitesi kurmak her kullanıcının istediği bir şeydir ancak belli bir çalışma sonucunda olan iştir. Her iş gibi web sitesi kurmak yani kolay web sitesi kurmakta çok emek isteyen bir iştir.

Web İngilizcedeki web sözcüğünden türemiştir. Kumaş dokusundan esinlenerek bilgisayar ağını ifade etmek için kullanıldığı söylenebilir. Web siteleri günlük hayatta her alanda kullanılan bilgi, reklam, haber gibi durumları anlatmak için kullanılan sistemlerdir. Bildiğiniz gibi bilgisayar ekranında gördüğümüz her bir web dokümanına web sayfası denir. İşletmelerin web sitelerini tercih etme sebepleri en ucuz reklam aracı olmasıdır. Kolay web sitesi nasıl kurulur? Sorusunu cevaplamaya çalıştık.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s